Oznamy Cirkevného zboru ECAV na Slovensku Bardejov

4. pôstna nedeľa,  22.3.2020

Naďalej je v platnosti pozastavenie všetkých verejných, spoločných bohoslužobných a vnútromisijných stretnutí.

Nahrávku kázne na 4. pôstnu nedeľu môžete sledovať na facebookovej stránke cirkevného zboru ECAV Bardejov. Bude tiež k dispozícii na webovej stránke www.ecavbardejov.sk. Na tejto stránke si môžete vypočuť aj ďalšie audionahrávky kázní z nášho chrámu Božieho.

Dorast a mládež si v sobotu večer namiesto svojich obvyklých stretnutí využila možnosť virtuálneho stretnutia na Instagrame. Touto formou sa budú pracovníci s mládežou prihovárať svojich zverencom aj naďalej.

Pre deti z detskej besiedky sme odporúčali link s programom pre deti z Cirkevného zboru Trnava. Je k dispozícii buď na našom facebooku, alebo na oficiálnej stránke cirkvi www.ecav.sk pod názvom: ONLINE prenosy.

Pokyny pre vyučovanie konfirmácie dostávajú konfirmandi a katechumeni prostredníctvom e-mailov. Očakávame spoluprácu rodičov resp. starších súrodencov pri ich príprave.

Vyučovanie náboženstva neprebieha v školách. Pokyny pre samoštúdium žiaci dostávajú prostredníctvom aplikácie Edupage, tak, ako pre ostatné predmety.

Aby sa naše informácie dostali k čím väčšiemu počtu členov zboru, prosíme, aby ste informovali svojich priateľov, známych o možnosti prijímať oznamy mailom. Ak tento mail nedostali, tak ich adresu zatiaľ nemáme v adresári, alebo máme adresu už neaktuálnu. Ak majú záujem o oznamy formou mailu, nech svoju adresu nahlásia na farský úrad buď cez SMS na číslo 0918 828 340, alebo na e-mail farského úradu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Oznamujeme ďalej, že v nádeji vzkriesenia sme v piatok 13.3.2020 na večnosť vyprevadili brata Milana Ildžu z Bardejova vo veku 68 rokov.

Pán života a smrti odvolal z časnosti do večnosti vo veku 92 rokov našu spolusestru Máriu Pangrácovú, rod. Novákovú z Bardejova. Pohrebná rozlúčka sa bude konať v pondelok 23.3.2020 o 11:00 hod. v Dome smútku v Bardejove v zmysle úprav, ktoré pre pohreby určujú štátne predpisy a odporúčania cirkvi.  

Obvyklé modlitby s pozostalou rodinou sa v súčasnej situácii nedajú zorganizovať. Do spoločenstva pri modlitbe za pozostalú rodinu Vás pozývame v sobotu večer a v nedeľu večer o 18:00. Modliť sa môžete doma so svojimi najbližšími.

Pre zachovanie spoločenstva odporúčame v tomto čase spievať aj spoločné piesne z Evanjelického spevníka a čítať Žalmy a citáty z Písma nasledovne:

Sobota 18:00        ES 445,  696,  664        Žalm 139,  Žalm 4               Ján 11,1-44

Nedeľa 18:00       ES 677,  514,  459        Žalm 28,    Žalm 23      1 Korintským 15,1-28

Ďalšie piesne a citáty podľa vlastného výberu.

Pre prípad rady, rozhovoru, alebo spoločnej modlitby môžete využiť telefonické alebo mailové kontakty uvedené na stránkach nášho cirkevného zboru a stránke ECAV.

POKOJ  VÁM !

UA-35666931-1